Ogłoszenia

XIV Niedziela Zwykła

07.07. 2024 r.

 

 1. XIV Niedziela ZwykłaMsze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, popołudniu 16.00, KGR 8.00. Rozpoczął się czas wakacji. Pragniemy przywitać wszystkich gości w naszej wspólnocie parafialnej i życzyć dobrego czasu wypoczynku. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna przed Odpustem ku czci MB Szkaplerznej.
 • poniedziałek – św. Jana z Dukli, prezb.
 • Czwartek – czcimy św. Benedykta opata, patrona Europy.
 • piątek – św. Brunona z Kwerfurtu.
 • sobota – świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów diecezji tarnowskiej.
 1. W niedzielę 21 lipca nasza parafia będzie przeżywać Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Sumę odpustową o 11.00 odprawi ks. dr Jerzy Smoleń. Zapraszamy do uczestnictwa: ministrantów, lektorów, DSM, dzieci pierwszokomunijne w strojach liturgicznych, dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące, strażaków OSP Moszczenica, Panie do feretronów. W niedzielę odpustową, po Mszy Św. o 11, będzie można przyjąć Szkaplerz. Jest to dar opieki Matki Bożej, ale również zobowiązanie. Więcej przeczytamy o tym na stronie internetowej i folderze, który wystawiony jest na stoliku pod chórem. Z racji Odpustu nie będzie Mszy Św. w kaplicy „Na Granicach”. Spowiedź św. przed odpustem w piątek od 17.00.
 1. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, Niedziela, prasa dla dzieci i prasa misyjna.
 1. W sobotę kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Msza Św. o godzinie 18.00. Po niej procesja z figurą Matki Bożej i różaniec. O przystrojenie figury prosimy III Różę Niewiast.
 1. W bocznej kaplicy – chrzcielnej – została umieszczona płaskorzeźba, która jest wzorem, tej którą chcielibyśmy wykonać w wymiarach większych. Miałby to być odlew z brązu autorstwa naszego rodaka artysty Stanisława Bracha. Prosimy o sugestie i podpowiedzi. Akceptacja łączyłaby się z podjęciem także wsparcia finansowego tej inwestycji.
 1. Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską do Częstochowy. Koszt 200 zł. od osoby, następna osoba z domu 150. Dzieci w wieku szkoły podstawowej 75 zł. Zapisy w kancelarii.
 1. Dziękujemy za podjęcie pewnych prac przy kościele P. Michałowi Gawlikowi, Krzysztofowi Brachowi, Zdzisławowi Duszy. Firmie meblowej Mariusz i Sławek za ufundowanie nowej szafy w zakrystii. Wszystkim ofiarodawcom na utrzymanie kościoła składamy Bóg zapłać!
 1. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. Pogrzebowe za śp. ++ Elsa Kosiba, Stanisława Szurek, Grażyna Haluch, Gabriel Stec, Zofia Jędrusiak, Jan Jaworski, Alfred Makowiec, Genowefa Drogoń, Michalina Berkowicz, Jerzy Brach, Anna Kucha Kucharczyk. Dobry Jezu…

 

 

Scroll to Top